Meble parkowe

Do obiektów parkowych należą nie tylko ławki i kosze ale także, słupki, osłony na drzewa, słupki pod znaki, a także stojaki rowerowe.  Wszystkie te elementy tworzą spójną całość, a każdy z osobna pełni określoną funkcję w parku.

Słupki mają za zadanie odgrodzić tereny zielone od ścieżek dla pieszych, lub wydzielić inne obiekty (np. pomniki czy fontanny) od strefy użytkowej parku. W ten prosty sposób można utrzymać porządek i kontrolę nad nierzadko bardzo dużymi terenami.

Z kolei osłony na drzewa stanowią zabezpieczenie przed zewnętrznymi uszkodzeniami, chroniąc korzenie i pomagając w dalszym rozwoju rośliny.

Słupki pod znaki są niezwykle pomocne, szczególnie dla turystów i osób nie orientujących się w terenie, gdyż w łatwy sposób wskazują kierunek interesujących miejsc w okolicy.

Stojaki rowerowe to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych, poruszających się po mieście rowerem. Rola stojaków w parku jest bardzo ważna, dzięki nim bez obawy można zostawić swój rower ciesząc się z możliwości spaceru czy odpoczynku na ławce bez zbędnego ekwipunku.